streda 26. októbra 2016

DIY | Halloween home decor


Ahojte, dnes som si pripravila ďalší do it yourself článok, A keďže sa blíži halloween, tak som si prichystala práve týchto svietiacich "duchov" alebo ich môžete nazvať ako len chcete. Najprv som chcela vyrobiť namiesto ducha tekvicu, tak že by som miesto bielej farby použila oranžovú a potom dokreslila, alebo z papiera vyrobila oči a ústa a prilepila ich. Ale ja som doma čierny papier nemala, preto som sa rozhodla, že urobím dve podobné dekorácie, len s iným postupom. Dúfam, že sa Vám bude páčiť. :-) 


Čo budeme potrebovať? 

- sklenené poháre od zaváranín alebo lekvárov
- bielu farbu (alebo v prípade tekvice či niečoho iného oranžovú, zelenú, podľa toho čo idete vyrábať)
- štetec
- obväz
- tavnú lepiacu pištoľ
- tyčinky do lepiacej pištole
- nalepovacie oči - alebo ich môžete vyrobiť z farebného papiera a prilepiť, tak isto aj ústa, ale ja som nedalaAko budeme postupovať?

Ja som začala vyfarbovaním menšieho pohára. Prichystala som si pohár, vytlačila farbu na papier a začala maľovať. Najlepšie ťahmi od spodu nahor, aby to pekne vyzeralo. 


Keď som mala pohár ako tak vymaľovaný, nechala som ho trochu uschnúť a pustila sa do druhého pohára.


Po nejakých dvoch hodinách som na menší pohár naniesla ešte jednu vrstvu farby a doupravovala hrdlo a spodok pohára. 


Väčší pohár som začala oblepovať obväzom dokola. Použila som celý obväz a po častiach ho prilepovala na pohár. Nakoniec som už len prilepila nalepovacie oči a tie najmenšie som použila aj ako nošteky. Už len pridať sviečky a hotovo. Ale odporúčam radšej led sviečky. :) Chcela som pridať foto aj ako svietia, ale moje led sviečky už dosvietili. :-D 


7 komentárov:

Poznámka: Komentár môže zverejniť iba člen tohto blogu.